(021)88680224

سئو چیست و چرا به آن نیاز داریم ؟

طراحی سایت و یا فروشگاه اینترنتی و بارگذاری آن در اینترنت به تنهایی باعث رشد و پیشرفت کسب کار نمی گردد. چرا که مهم تر از طراحی، نمایش آن در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو در نتیجه جستجوی کاربران می باشد. زمانی که یک سایت در صفحه اول جستجو قرار گیرد می توان به قدرت گفت که باعث تحول عظیمی در کسب و کار می گردد. حال از چه راهی می توان به این مهم دست یافت؟!!

این امر با بهینه سازی سایت یا همان سئو امکان پذیر است، سئو در کل به دو نوع کلاه سیاه و کلاه سفید تقسیم بندی می گردد که در ادامه توضیح خواهیم داد. سئو به صورت اصولی طی یک پروسه بلند مدت که معمولا بسته به میزان رقابت در هر موضوع کاری بین 3 تا 12 ماه طول می کشد انجام می پذیرد. حال یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد از سایت طراحی شده در این بازه زمانی استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل یا همان Google Adwords می باشد.

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که معادل بهینه سازی موتور جستجو است. که می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو براي کمک به موتورهای جستجو جهت بهبود در نتايج جستجوي طبيعي و یافتن محتوای مناسب ايجاد شده‌ است. الگوريتم گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه ‌بندي يک سايت است. از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو استفاده نمایند.

سئو کلاه - سفيد چیست ؟ (White Hat)

سئو کلاه – سفيد به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌هایی که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که به هيچ وجه به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران نيست. اين همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود به این دلیل که يا اجراي بلند مدت داشته و يا از دستورالعمل‌ها و سياست‌هاي صحيح جهت بدست آوردن رتبه‌هاي بالا در نتايج موتور‌هاي جستجو استفاده مي‌کند. این نوع سئو پیشنهاد مهندسان هزاره سوم می باشد.

سئو کلاه - سیاه چیست ؟ (Black Hat)

سئو کلاه – سياه اشاره به مجموعه‌اي از دستورات دارد که به منظور فريب، بازي و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالا بکار مي‌رود. اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود. انجام تاکتيک‌هاي سئو کلاه – سياه ممکن است که باعث افزايش رشد ناگهاني در نتايج جستجو شود ولي مي‌تواند منجر به جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود. این نوع سئو به هیچ عنوان توسط مهندسان هزاره سوم پیشنهاد و اجرا نمی گردد.

کارشناسان ما مفتخر به پاسخگویی سوالات شما عزیزان می باشند.

آیا نیاز به راهنمایی دارید ؟ صفحه اصلی

توضیحات بیشتر: مشاورین ثبت هزاره سوم 02188565148