ثبت شرکت | ثبت برند | صورتجلسه تغییرات

افتتاح ساختمان ثبت اسناد و املاک شهرستان ساوجبلاغ

ساختمان ثبت اسناد واملاک شهرستان ساوجبلاغ افتتاح و اداره ثبت اسناد ناحیه 2 کرج شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر تویسرکانی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم ضمن گرامی داشت هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیر با اشاره به اهتمام جدی در جهت ارتقاء ارائه خدمات مناسب در دستگاه قضایی به مراجعین ، گفت: با توجه به محدودیت ها و کمبود منابع سعی شده تا خدمات رسانی به مردم به نحو مطلوب انجام شود.

معاون رئیس قوه قضاییه گفت: استان البرز از جایگاه مهمی در کشور به لحاظ همجواری با تهران برخوردار می باشد زیرا سرریز بسیاری از مشکلات تهران در این استان مشهود است و باید با برنامه ریزی دقیق این مشکلات را حل کرد.

وی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را سازمانی گسترده دانست که همه مردم با خدمات آن در ابعاد مختلف در ارتباط هستند و افزود: به لحاظ اهمیت و نیاز منطقه ساوجبلاغ به دسترسی به خدمات ثبتی و علیرغم کمبود منابع و امکانات سازمان ثبت اسناد ، احداث ساختمان اداری ثبت اسناد و املاک شهرستان ساوجبلاغ در دستور کار قرار گرفت و این اقدام در راستای خدمت رسانی بهتر و افزایش رضایتمندی مردم است.

تویسرکانی اظهار داشت: همه امکانات و منابع کشور باید در راستای خدمت رسانی به مردم شریف باشد و ارزش پست ها و مسئولیت ها به میزان خدمت رسانی به مردم و گره گشایی از امور جامعه است.

وی با اشاره به این که در ابتدای امر و برای خروج از ثبت سنتی در سازمان ثبت اسناد با مشکلات و بروکراسی زیادی مواجه بودیم گفت: با تلاش همه همکاران ثبتی در سراسر کشور امروز بسیاری از فرایندهای ثبت اصلاح شده و خدمات به صورت برخط به مردم ارائه می شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: استفاده از روش های الکترونیکی برای ارائه خدمت به مردم در این سازمان باعث کاهش هزینه ها و رفت و آمد مردم به واحدهای ثبتی و بالا رفتن دقت و سرعت در ارائه خدمات و در نهایت رضایت ارباب رجوع شده است.

وی گفت: با شیوه های صحیح مدیریتی و برنامه ریزی درست می توان از منابع محدود بهترین استفاده را کرد و در صورتی که منابع در پروژه های اولویت دار هزینه شود، آثار آن فراگیرتر و مورد استفاده بیشتر جامعه خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری همچنین توجه به ظرفیت ها و الویت ها، بیان کرد: اگر کم توجهی به این امر صورت گیرد به طور حتم از مجموعه منابع کشور نمی توانیم نهایت استفاده را ببریم.

تویسرکانی با اشاره به نیروی انسانی متخصص و پیشرفت های خوب علمی در کشور، گفت: اگر این ظرفیت ها با مدیریت صحیح همسو شود می تواند زمینه ساز توسعه سریع تر در کشور شود.

معاون رییس قوه قضائیه گفت: اکنون نظام اداری ما در یک وضعیت مطلوب از جهت بهره وری قرار ندارد؛ منابع بسیاری خوبی داریم که اگر به درستی مدیریت شوند به سرعت زمینه پیشرفت و خدمت به مردم را می توان ایجاد کرد.

وی گفت: بی توجهی به استفاده از منابع می تواند خساراتی برای مردم و نظام در پی داشته باشد که برخی از خسارات قابل مشاهده و مطالبه است ولی برخی از خسارت ها پنهان است از این رو باید تلاش شود هزینه های پنهان روز به روز کمتر و بهره وری افزایش پیدا کند.

وی با بیان این که تردد مکرر مردم به دستگاه های اجرایی هزینه های سنگینی را به مردم و دولت وارد می کند از این رو باید در بخش های مختلف فرآیندها را مورد توجه و بازبینی قرار دهیم، تصریح کرد: اگر نارسایی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی داشته باشیم موج آخر به دستگاه قضا ختم می شود به همین سبب باید به منشا دعاوی توجه شود تا بتوانیم میزان دعاوی را کاهش دهیم.

وی با بیان این که قوه قضائیه از جایگاه بالایی در نظام جمهوری اسلامی ایران برخوردار است ادامه داد: محدودیت ها، مشکلات و کمبود منابع همواره باعث شده آن طور که شایسته است در خدمت مردم نباشیم البته تلاش های بسیار خوبی برای ارتقا این امر صورت گرفته است.

وی هم چنین در مراسم افتتاح اداره ثبت اسناد و املاک ناحیه 2 کرج (ماهدشت) افزود: چارت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز در راستای ارتقاء تشکیلاتی بازنگری شده و افتتاح اداره ثبت اسناد و املاک ناحیه 2 استان البرز (ماهدشت) از آثار این بازنگری و استاندارد سازی می باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور با اشاره به این موضوع که اجرای کاداستر در استان البرز از اولویت برخوردار است، گفت: در زمان ایجاد شبکه تحدید حدود کشور که در قانون جامع کاداستر پیش بینی شده بود، این طرح برای نخستین بار در استان البرز اجرا گردید.

وی با اشاره به شروع به کار شبکه تحدید حدود کشور از استان البرز و پیش بینی و تهیه تجهیزات لازم برای تسریع در اجرای این موضوع، افزود: به جهت تثبیت مالکیت اشخاص به ویژه اسناد مالکیت دولت که باید با فوریت صورت گیرد، همگرایی و همکاری بیشتر مسئولین استانی در این زمینه باعث سرعت بخشیدن به اجرای کار می شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین در جمع خبرنگاران گفت: اکنون ارتباط الکترونیک میان دادگستری ها، ادارات ثبت و زندانها برقرار شده، لیکن در گذشته شاید جعل نامه ها توسط برخی افراد به سبب مبادلات کاغذی انجام می شد اما امروز با توجه به زیرساخت های انجام شده و تاکیدات رییس قوه قضائیه، بیش از ۸۰ درصد مکاتبات به صورت مجازی انجام می شود.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و پیشگیری از تبدیل و تغییر کاربری اراضی و باغات، قوانین جدی و موثری وجود دارد.

وی با بیان این که در قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی زراعی و باغات، خلاء وجود داشت، افزود: این خلاء به سبب نقص در آیین نامه و عدم وجود آیین نامه اجرایی این قانون بود که در چند روز گذشته با مشارکت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت جهادکشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی طرحی تهیه شده و امید است به زودی به تصویب هیئت دولت برسد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: اکنون در حوزه جلوگیری از خرد شدن اراضی زراعی و باغ ها، نقص قانونی جدی وجود ندارد و سازمان ثبت اسناد و املاک، شهرداری ها، جهاد کشاورزی و دستگاه قضایی اهتمام جدی برای جلوگیری از این امر دارند تا این سرمایه های ملی دستخوش تغییرات و تفکیک بلاوجه نشود.

وی با بیان این که این قانون نیز از طریق مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده، گفت: باید بر اساس ضرورت های جامعه به هر طریقی برای حفظ استقلال کشاورزی کشور از این موضوع جلوگیری کنیم.

در ابتدای این مراسم فاضلیان رییس کل دادگستری استان البرز اظهار داشت: برای رفع مشکلات در استان البرز همه مدیران باید حرکتی جهاد گونه داشته باشند و با همت و تلاش بیشتر در صدد رفع این مشکلات برآیند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه هم اکنون دستگاه قضایی با مشکلات زیادی روبرو است افزود: از مهم ترین این مشکلات کمبود فضاهای اداری در استان می باشد.

عالی ترین مقام قضایی استان ضمن تشکر از اقدامات تحولی در سازمان ثبت اسناد و املاک به ارتباط نزدیک و صمیمانه مجموعه دستگاههای تابعه دادگستری با همدیگر و دستگاههای اجرایی استان گفت: در فضای همدلی و با روحیه جهادی تلاش می شود کمبود ها و مشکلات موجود بر طرف شوند.

منبع: اداره ثبت شرکت ها

توضیحات بیشتر: مشاورین ثبت هزاره سوم 02188565148

نظرات (0)

نظر خود را بنویسید