افزایش سرمایه شرکت

افزایش سرمایه شرکت:

تا حالا به این فکر کردین که شرکت ها چرا افزایش سرمایه میدن؟

شرکت ها بسته به نوع فعالیتشون ممکنه به افزایش سرمایه نیاز پیدا کنند که به بعضی از آنها اشاره میکنیم:

1-اصلی ترین و مهم ترین علت افزایش سرمایه شرکتها استفاده از تسهیلات بانکیه مثل وام ،ضمانت نامه ، اعتبارات ارزی و ریالی بانکی...که به دلیل بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بانکها موظف هستند که به شرکتهای تجاری حداکثر تا سقف 10 برابر سرمایه شرکت با ارائه تضمینهای لازم تسهیلات پرداخت کنند و بیش از آن نقض قانون بانکی می باشد.

2- اخذ اعتبار بین المللی شرکت های تجاری جهت عقد قراردادهای بین المللی با شرکتهای تجاری در سطح دنیا،از آنجایی که کلیه مدارک شرکتها جهت ارائه سوابق تجاری به شرکتهای خارجی ارسال میگردد هر چه سرمایه شرکت بالاتر باشد به همان نسبت اعتبار در سطح بین الملل بالاتر خواهد بود.

3- اعلام واقعی دارایی های یک شرکت جهت اعتماد سازی بین سهامداران یک شرکت که می تواند سرمایه شامل دارایی های نقدی یا غیر نقدی باشد از موجودی حسابهای بانکی تا کلیه اموال شرکت.

4-ورود سهامداران یا شرکای جدید تجاری به شرکت جهت سرمایه گذاری یا مشارکت در طرحهای اجرایی شرکت که نیاز به شریک و سرمایه گذار دارد و موجودی خود شرکت جهت اجرای طرح کافی نباشد که این امر به واسطه افزایش سرمایه و ورود شریک جدید ممکن می گردد.

5- واگذاری سهم به جای طلب سهامداران از شرکت به این صورت که یک سهامداران از محل سرمایه شخصی خود برای شرکت هزینه ای انجام می دهد و شرکت به جای پرداخت مالی به سهامدار به او سهام جدید اعطا می کند.

و....

لازم به ذکر است که افزایش سرمایه در شرکتهای مسئولیت محدود و سهامی خاص متفاوت و از طرق مختلف قابل اجراست که میتواند به صورت نقدی یا غیر نقدی باشد و اسناد ونحوه تنظیم صورتجلسات مجامع نیز در هر روش به صورت مختص متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت افزایش سرمایه شرکت:

1_ مدارک هویتی کلیه اعضا و مدیران و بازرسین

2_مدارک شرکت شامل آخرین وضعیت هیئت مدیره و بازرسین و آخرین لیست سهامداران شرکت

3_ فیش واریز نقدی سرمایه در صورت افزایش سرمایه نقدی

4_ آخرین موضوع فعالیت و آخرین نشانی شرکت

توضیحات بیشتر: مشاورین ثبت هزاره سوم 02188565148

نظرات (0)

نظر خود را بنویسید